82975
ANASAYFA » SANATTA DISIPLINLERARASILIK ULUSLARARASI SEMPOZYUM I SINEMA FOTOGRAF
SANATTA DİSİPLİNLERARASILIK ULUSLARARASI SEMPOZYUM I:
Sinema / Fotograf

BİLDİRİ ÇAĞRISI
 
Uluslararası Sanatta Disiplinlerarasılık Sempozyumları serisinin ilki, Sinema / Fotoğraf alt başlığıyla, günümüz sanatının genişleyen alanından hareketle sinema ile fotoğraf arasındaki etkileşimli ilişkiye odaklanıyor. Medya ve iletişim teknolojilerinin değişen doğasını gözeterek düzenlenecek olan disiplinlerarası sempozyum, sinema ve fotoğraf çalışmaları alanlarına katkıda bulunmayı hedeflemekte. Sempozyum, görsel kültür, anlatı araçları ve dijitalleşen ortamlara odaklanarak sinema ve fotoğraf alanlarına karşılaştırmalı ve disiplinlerarası bir bakışla yaklaşmayı amaçlıyor.
 
Sempozyum kapsamına dair önerilen yardımcı konular için TEMALAR bağlantısını tıklayınız.
 
Uluslararası Sanatta Disiplinlerarasılık Sempozyumları I: Sinema / Fotoğraf, 21 – 22 Nisan 2017 tarihleri arasında Selanik’te gerçekleştirilecektir. Katılımcılar, bildirilerini İngilizce veya Türkçe olarak sunabilecek olup, Türkçe sunulacak bildiriler için İngilizce hazırlanacak bir powerpoint koşulu bulunmaktadır. Kongrede sunulan İngilizce tam metinler, hakem kurulundan geçtikten sonra ISBN numaralı Sempozyum Bildiri e-Kitapçığı’nda yayınlanacaktır.
 
Sempozyum, sanat ve sosyal bilimler alanlarında çalışan tüm akademisyen ve araştırmacıların katılımına açıktır. 250 kelimeyi geçmeyecek şekilde İngilizce hazırlanacak olan bildiri özetleri 17 Mart 2017 31 Mart 2017, Cuma gününe kadar aşağıda belirtilen mail adresine, katılımcının kısa  bir özgeçmişiyle beraber gönderilmelidir. Özgeçmiş (İngilizce), 150 kelimeyi geçmeyecek şekilde hazırlanmalıdır.
 
Katılım ücreti, konaklama imkanları ve sempozyum kapsamında gerçekleştirilecek olan şehir turu hakkında detaylı bilgi ÜCRET - KONAKLAMA bağlantılarından edinilebilir.