82975
ANASAYFA » SANATTA DISIPLINLERARASILIK ULUSLARARASI SEMPOZYUM II SINEMA FOTOGRAF PLASTIK SANATLAR
 • Bildiri Çağrısı


  SANATTA DİSİPLİNLERARASILIK ULUSLARARASI SEMPOZYUM II:
  Sinema / Fotograf / Plastik Sanatlar
   
  Sanatta Disiplinlerarasılık Uluslararası Sempozyumları serisinin ikincisi, Sinema / Fotoğraf / Plastik Sanatlar alt başlığıyla, günümüz sanatının genişleyen alanından hareketle sinema, fotoğraf ve plastik sanatlar arasındaki etkileşimli ilişkiye odaklanıyor. Medya ve iletişim teknolojilerinin değişen doğasını gözeterek düzenlenecek olan disiplinlerarası sempozyum, söz konusu alanlara katkıda bulunmayı hedeflemekte. Sempozyum, görsel kültür, anlatı araçları ve dijitalleşen ortamlara odaklanarak sinema, fotoğraf ve plastik sanatlar alanlarına karşılaştırmalı ve disiplinlerarası bir bakışla yaklaşmayı amaçlıyor.
   
  Sempozyum kapsamına dair önerilen yardımcı konular için TEMALAR bağlantısını tıklayınız.
   
  Sanatta Disiplinlerarasılık Uluslararası Sempozyum II: Sinema / Fotoğraf / Plastik Sanatlar, 13 – 14 Ekim 2017 tarihleri arasında Girit’te gerçekleştirilecektir. Katılımcılar, bildirilerini İngilizce veya Türkçe olarak sunabilecek olup, Türkçe sunulacak bildiriler için İngilizce hazırlanacak bir powerpoint koşulu bulunmaktadır. Kongrede sunulan İngilizce tam metinler, hakem kurulundan geçtikten sonra ISBN numaralı Sempozyum Bildiri e-Kitapçığı’nda yayınlanacaktır.
   
  Sempozyum, sanat ve sosyal bilimler alanlarında çalışan tüm akademisyen ve araştırmacıların katılımına açıktır. 250 kelimeyi geçmeyecek şekilde İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanacak olan bildiri özetleri 15 Eylül 2017, Cuma gününe kadar aşağıda belirtilen mail adresine, katılımcının kısa bir özgeçmişiyle beraber gönderilmelidir. Özgeçmiş (İngilizce ve Türkçe), 150 kelimeyi geçmeyecek şekilde hazırlanmalı ve parcsymposium@gmail.com adresine gönderilmelidir.
   
  Katılım ücreti, konaklama imkanları ve sempozyum kapsamında gerçekleştirilecek olan şehir turu hakkında detaylı bilgi ÜCRET - KONAKLAMA bağlantılarından edinilebilir.

  Katılım ücretleri, konaklama ve ulaşıma dair tüm sorularınız için lütfen
  parcorganization@gmail.com adresine mail atınız.